Počet hvězdiček
Kategorie
Cena
Booking.com

Cestou necestou po Barceloně

Užijte si dovolenou v krásné Barceloně

Hlavní město Katalánska je jedno z nejhezčích měst na světě. Důkazem jsou originální architektonické kousky. Jedinečnost města spočívá taktéž v úžasné přátelské atmosféře. Milovníci Katalánska projevují lásku k jejich oblasti vyvěšenými vlajkami z balkónů.

Jestli náhodou nebudete rozumět nápisům na veřejných prostorech, nelekejte se, jsou v katalánštině, až pak je na řadě španělština a angličtina.

Začnete nejvyhledávanějším místem v Barceloně – La Sagrada Familia. Kostel, který ročně navštíví kolem 2 a půl milionu lidí. Svoji výškou je nepřehlédnutelný, ale pořád nedokončený. Vstupné do tohoto chrámu je 8 euro. Návštěvy jsou možné během března až října.

Cestou ulicí

Jestli se bavíme o Barceloně a celkově o španělském stylu, nemůžeme zapomenout na jejich známé ulice typické rušným životem a obchodníky, kteří rádi zjednávají ceny výrobků a produktů. Ulice La Rambla je dlouhá téměř 2 kilometry a táhne se centrem města. Všimněte si na ni muzeum voskových figurín, muzeum erotiky. Po cestě vás doprovází umění pouličních hudebníků a tanečníků.


Podívejte se na specifickou fontánu

Když už vynecháte Muzeum Nacional d´Art de Cataluny během vašeho tripu, tak si aspoň vychutnejte zážitek zpívající a svítící fontány Font Mágica. Tato divácká atrakce se nachází pod horou Montjuic už od roku 1929. „Představení“ fontány začíná o půl 10 večer od čtvrtku do neděle, mimo sezónu jen přes víkendy. Celá ukázka funguje po 15 minutových intervalech.


Kde tedy leží ta fontána? Kopec Montjuic nabízí luxusní výhled na město, moře a přístav. Druhým okem mrkněte na památky a muzea. K vidění jsou i botanické zahrady, olympijský stadion. Nechce se vám kráčet do kopce? Nevadí, k dispozici je lanovka.

Netypická budova? I to je možné..

Viděli jste už stavbu, která neobsahuje ani jednu rovnou plochu? Casa Milá (La Pedrera) je zvlněná budova připomínající rozbouřené moře. Za pohled stojí střecha stavy, na které jsou netypické komíny. Dům je veřejně dostupný a v jeho ateliéru můžete vidět malby a skice od Gaudiho.

Pohoda na pláži Barceloneta

Pro tuto pláž se taky oplatí jít do Barcelony. Na chvíli vyměníte rušné a aktivní katalánské zážitky za pohodu na pláži. Krásné na tom je, že se pořád nacházíte ve druhém největším městě ve Španělsku! S dostupností problém není, protože pláž leží v centru města.

Fotbal na Camp Nou

Užijte si fotbalovou atmosféru na Camp Nou. Fotbalový stadion Barcelonského klubu je pro domácí obyvatele srdeční záležitostí. Jeho kapacitu tvoří kolem 100 000 diváků, není náhoda, že je největším fotbalovým stánkem v Evropě. Za 23 euro (cca 624Kč) pro dospělé a za 17 euro (641Kč) pro děti, uvidíte týmem vybojované trofeje v muzeu, ale taky samotný stadion včetně šaten, kapličky a trávníku.V případě, že vám zůstalo trochu času, tak si zajeďte do Picassova muzea. Je v něm přes 4 000 uměleckých díl!

Tagy:
Poznejte s námi Barcelonu a užijte si jeji architektonické skvosty. I sportovci si zde rozhodně přijdou na své. Skvělý poznávací zájezd.

Letenky

Zimní letenky do exotické Asie od 9500,-

Letenky za exotikou do Asie. Bangkok, Phuket, Langkawi, Borneo, Dubai aj. od 9500 Kč A je to tady! Pro milovníky exotických destinací v zimním období tu máme skvělou zprávu. Letenky do Asie od 9500,- . Qatarairways…

Napsal: Admin / 04.12.2015 ČÍST CELÉ

Ubytování

Zahraničí Vás již omrzelo? Co takhle romantické pobyty pro dva nebo wellness?

Více než 600 slevových pobytů, zážitků a romantických víkendů pro dva! Dáváte přednost slevovým pobytům pro dva či relaxaci ve wellness centru, před exotickou dovolenou? Nebo si chcete prostě jen zpříjemnit víkendy?…

Napsal: Admin / 20.12.2015 ČÍST CELÉ

Dovolená

Hledáte levnou dovolenou? Srovnáváme ty největší z největších

Levná dovolená vážně nemusí být kompromis To, že levná dovolená nemusí být kompromis Vás přesvědčí náš portál. Nabízíme srovnání těch největších cestovních agentur a kanceláří, které v našich končinách vůbec můžete…

Napsal: Admin / 08.09.2016 ČÍST CELÉ
RUBRIKA:
11.12.2015
Romantické slevové pobyty na Tripuj.cz

Slevové pobyty na Tripuj.cz z více než 5 slevových serverů Všichni milovníci slevových pobytů nasaďte brýle (pokud…

04.12.2015
Cestujte s Tripuj.cz

Vše na jednom místě Víme, jak je někdy složité a zdlouhavé vybírat tu vhodnou dovolenou právě pro Vás. Smyslem tohoto…

08.09.2016
Hledáte levnou dovolenou? Srovnáváme ty největší z největších

Levná dovolená vážně nemusí být kompromis To, že levná dovolená nemusí být kompromis Vás přesvědčí náš portál.…

03.06.2016
Navštivte další zajímavá místa Indonésie a užijte si skvělou dovolenou

Ráj pro potápěče a milovníky orchidejí, aneb cestování po Sulawesi Sulawesi, ostrov ve tvaru orchideje, je plný…

31.05.2016
Domov orangutánů a slonů sumaterských

Stálé objevování krás Indonésie Příroda na Sumatře je jednou z nejbohatších a nejzajímavějších na světě. Vydejte se…

31.05.2016
Andorra v zimě i v létě

Andorra jako zástupce ministátů v Evropě je známá hlavně svojí pěší a cykloturistikou. Cestou na kole se zastavíte u…

23.04.2016
Poznejte s námi sopečnou zemi

Indonésie - Krajina sopek, aneb krásy ostrova Jáva Ačkoli téměř celý ostrov vulkanického původu, řadí se mezi…

23.04.2016
Zažijte úžasnou Valencii

Kdy si naplánovat dovolenou ve Valencii? Naplánujte si dovolenou v červnu a vyrazte do Valencie! Zažijete festival…

25.04.2016
Dovolená v Indonésii

Indonésie - země sopek a neobjevených krás Vydejte se do „země sopek” a uvidíte nejenom vulkány, ale i exotická…

23.04.2016
Cestou necestou po Barceloně

Užijte si dovolenou v krásné Barceloně Hlavní město Katalánska je jedno z nejhezčích měst na světě. Důkazem jsou…

Všechny novinky